KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13141039
*
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2020
kl 18:04:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 21:39:13
1
100 kr
19/3 23:59:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15
*
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 21:39:13 | 1 | 100 kr |
19/3 23:59:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15